MXC MINING FARKI NEDIR ve HELIUMLA FARKI NEDIR?
MXC MINING FARKI NEDIR ve HELIUMLA FARKI NEDIR?
MXC Mining Farkı Nedir ve Heliumla Farkı Nedir MXC ile Helium farkı nedir? Bu iki arasındaki farkı birçoğumuz merak etmişizdir. Peki hangisi daha mantıklı? Mining aralarında fark var mı?

MXC ile Helium farkı nedir?

MXC ile Helium farkı nedir?

Dijital paralar günümüzün en merak edilen ve en çok ilgi duyulan konularından biri haline gelmiştir. Dijital paralarla birlikte birçok kavram da beraberinde gelmiştir. Bu kavramların başında kripto para madenciliği vardır. Peki kripto para madenciliği (mining) nedir, nasıl yapılır?

Mining yani madencilik son derece güçlü işlemciler ve ekran kartlarıyla, bilgisayarlar ya da özel ekipmanlar aracılığıyla yapılan bir işlemdir. Mining işlemi yeni blok zincirler üretmek için yapılmaktadır ve bu kolay bir işlem değildir. Blok zincirleri üretebilmek için karışık matematiksel tabanlı işlemleri çözümlemek gerekmektedir. Gün geçtikçe mining uygulamaları daha güç bir hale gelmektedir.

MXC (Machine eXchange Coin) ileri teknolojilerin daha etkin bir biçimde birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışmasını ve iletişim kurmasını sağlayan blok zincir tabanlı, global bir data ağına sahip bir IOT (Internet of Things) projesidir. Kurumlar, şehirler ve bireyler veri alışverişlerini yönetmek için bu veri ağını tercih etmektedir. MXC Coin birçok borsada işlem gören güvenilir bir coindir ancak hala Binance’ta listelenmiş durumda değildir. Mevcut durumda MXC Coin; Huobi Global, OKEx, BKEX, Gate.io, AEX, KuCoin, Hotbit, Uniswap gibi borsalarda işlem görmektedir.

 Ağ Teknolojileri

Peki Mxc Mining Nedir?

Öncelikle MXC Coin madenciliği için MXC Borsası tercih edilebilir. Sayfanın üst kısmında bulunan “finans” sekmesindeki MX – DeFi simgesine tıklayarak buradan madencilik hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. MXC Coin aynı zamanda nesnelerin birbirleriyle olan etkileşimlerini online bir şekilde gerçeklemesini sağlayan IoT teknolojisini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. IoT teknolojisi geleceğin teknolojisi olarak görülmektedir.

Ayrıca bu teknoloji LPWAN ağını esas alan MXProtocol sistemini de kullanmaktadır. MXC mining uzmanların son zamanlarda tavsiye ettiği bir yatırım türüdür. MXC mining ile kazanç sağlamak mümkündür ancak bunun için ciddi bir elektrik gücüne, güçlü işlemcili bir bilgisayara ve yine güçlü bir soğutucuya ihtiyaç duyulmaktadır. MXC mining için cihaz sayısı arttıkça süreç kısalsa da beraberinde bazı zorluklar getirmektedir. Bu zorlukların başında ise cihazların bakımını yapmak ve kontrolünü sağlamak vardır.  Aslında ikisinin de kazım mantığı aynıdır. İkisinde de ağ oluşturabilmek için hotspot cihazları vardır. Fakat bu cihazlar arasında ciddi bir fiyat farkı vardır. Ayrıca Helium mining de 300 mt gibi bir sınır varken, MXC de böyle bir mesafe sırını söz konusu değildir. İleride olabilir mi bunu zamanla göreceğiz ve bu konuya ilave olarak tekrar sizleri bilgilendireceğiz.

Helium Mining Nedir? MXC Coin ile Benzerlikleri Nelerdir?

Helium LoRaWAN özellikli IOT cihazlar için uzun menzilli bir kablosuz iletişim olanağı sunan, global ve dağıtılmış bir Hotspot ağıdır. Hotspot yani bağlantı noktaları, Helium blok zincirlerinin yerel kripto para birimi olan HNT’leri üretmektedir. Helium’un MXC ile olan en net benzerliklerinden bir tanesi IOT teknolojisini temel almasıdır.

IOT, nesnelerin interneti olarak bilinmektedir. Helium mining kavramı da IOT ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve kripto para borsasında cazip olmaya başlamıştır. IOT kavramı yeni yeni yaygınlaşan bir kavram olsa da zamanla adından çok daha fazla söz ettirecek bir potansiyele sahiptir. MXC ve Helium Coin, IOT teknolojisini kullanmaktadır. IOT; bilgi üreten, online olarak bu bilgileri paylaşan tüm cihazları, dijital makineleri, nesneleri, bireyleri ve hatta hayvanları birbirine bağlamaktadır. Bu teknoloji her bir nesneye eşsiz bir kimlik UID atar ve herhangi bir müdahaleye gerek duyulmaksızın birbirileri ile veri paylaşımını mümkün kılar. Bu durumda bir önceki yazılarmızda olduğu gibi aslında temel amaç ve beklenti internet teknolojisi ev ağ teknolojisi için fayda sağlamaktır. Uzun mesafeli internet ağı ile ilgili hazırlamış olduğumuz ve birçok yerde bilgilerden söz edilmeyen HELIUM MINING nedir isimli konuya gitmek için  HELIUM içeriğini okuyabilirsiniz.

Helium mining normal kripto para madencilik işlemlerinden biraz daha farklı bir işlemdir. Öncelikle Helium HNT mining bağlantıları geliştirmek ve güçlendirmek amaçlı tasarlanmıştır. Helium mining işlemi yapan bireyler, ödül olarak Helium’un kendi dijital para birimi olan HNT kazanmaktadır. HNT kazancı sağlamak isteyen bireylerin en dikkat etmesi gereken hususların başında ekipmanlar gelmelidir. HNT mining için gerekli olan ekipmanları helium.com adresinden öğrenebilir ve buradan da satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ekipmanlara her zaman erişim sağlamak mümkün olamayabilir. Stok durumuna göre sipariş oluşturabilir ya da siparişi verip bir süre bekleyebilirsiniz. HNT mining ekipmanlarını satın aldıktan sonra ekipmanların kurulumu hakkında ya da merak ettiğiniz detayları destek ekibine sorabilirsiniz. Destek ekibi talebinize mutlaka geri dönüş sağlayacaktır.

 

HNT mining ekipmanlarının kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında cihazların mesafe aralıklarının arasında en az 300 metrenin olması gerektiğidir. Cihazlar birbirine en az 300 metre uzaklıkta yer almalıdır. Bunun nedeni birbirine yakın olan cihazların kazancı paylaşması ve dolayısıyla da elde edilen kazancın düşmesidir. Cihazların kurulumunda bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise HNT mining kartının ya da cihazının yüksek ve geniş bir alanda yer almasıdır. 

Helium ve MXC Mining Faydalı mı Zararlı mı veya Kazançlı Bir İşlem Midir?

Helium ve MXC mining ile kazanç sağlamayı düşünen bireyler bu işlemin mantıklı olup olmadığını merak edebilirler. Öncelikle her iki coin madenciliği için de belirli bir maliyete katlanmak gerekecektir. Nihayetinde hem Helium HNT hem de MXC coin için bazı belirli ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ekipmanlar oldukça pahalı olabilmektedir. Üstelik Dolar kuru üzerinden de satılmaktadır. Bu nedenle öncelikle bu işe yeni başlayanlardansanız ciddi bir maliyete katlanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Helium ve MXC mining doğru yapıldığı taktirde büyük kazançlar sağlayabilir. Öncelikle MXC ve Helium ağını kurmak için cihazları evinize ya da yüksek bir noktaya yerleştirmelisiniz. Hotspot cihazları diğer Hotspotlara bağlanmanızı sağlayacak ve bu şekilde madencilik işlemi başlamış olacaktır. Esasında mining işleminden kazanç sağlamak da tam burayla alakalı bir durumdur. HNT ve MXC gelirlerinin artıp azalması çevresinde veri alışverişinde bulunabileceği ağlarla ilgilidir. HNT ve MXC coinlerinin madenciliğini yapmak ETH ve BTC kadar zor değildir. ETH ya da BTC mining için son derece yüksek elektrik güçlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak HNT ve MXC coinleri için daha az ve daha basit düzeyde gereksinimler bile kazanç sağlamanız için yeterli olabilecektir.

İnsanlık için faydalı olabileceği konusunda projelendirilmiş bilgi toplumu ve bunların yanı sıra insan hayatını da kolaylaştıran alanlarda çıkarılacak girişimler, sağlık, teknoloji, eğitim, ticaret, seyahat ve daha birçok alanda faydalı olabilecek bu tür girişimlerin ve projelerin genişletilmesi ve yaygınlaştırılabilmesi adına böyle bir kazanç durumu sağlayabileceğini düşünmekteyiz. Belki de kripto dünyasında yer almak ve daha sonra web 3.0 da boy gösterebilecek bir yatırımdan veya girişimden bahsediyor olabiliriz bunu zaman gösterecek. Araştırmalarımız güncellendikçe aktarmaya devam edeceğiz. Merak ettiklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz cevap verilecektir. Gelişmeleri anlık alabilmek adına bildirimleri açmayı unutmayın. Sevdiklerinize SİZİN İÇİN demeyi unutmayın.
 

Helium vs Mxc

Helium vs Mxc

admin
Official Verified Account

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları