menu
EHT 2.0 NEDİR?
herkesin merak ettiği eth 2.0 nedir? eth den farkı nedir?

eth2.0 nedir?

Eth 2.0 nedir sorusu kripto para ile ilgilenen insanların son zamanlarda sıklıkla karşılaştığı bir sorudur. Eth ya da açık haliyle Ethereum bir kripto para birimidir. Eth 2.0 da Ethereum’a gelen bir güncellemeyi ifade etmektedir. Eth 2.0 öncelikli olarak, ilgili ağları daha ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede Ethereum blok zincirinde (blockchain) insanların, birtakım yükseltmelere tanıklık etmesi hedeflenmektedir. 

Bu geliştirmeler bakıldığında 2014 yılından beri üzerinde çalışılan ve dünyanın Bitcoin’den sonraki ikinci en büyük kripto para biriminin büyük ölçekli bir değişimini ifade etmektedir. Ethereum’un kullananların ve bu kripto para birimini takip edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Dolayısıyla Bitcoin ve Ethereum (Eth) arasında kıyasıya bir rekabet olduğu söylenebiEth 2.0 Nedir?

lir.

Eth 2.0 Ne İşe Yarar?

Eth 2.0 ne işe yarar gibi sorular kripto para piyasasında işlem yapan ya da işlem yapmaya başlayacak olan kişilerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer alır. Bir kripto para birimini olduğunu söylediğimiz Ethereum tıpkı diğer coinler gibi alışverişlerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla insanlar bu coinin geçtiği yerlerde rahatlıkla harcamalarını yapabilirler. Elbette ki gün geçtikçe Ethereum’un kullanıcı sayısı artmaktadır. Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar bu coinle ilgili olarak işlem yapar. 

Bu açıdan işlemlerin daha hızlı ve güvenli gerçekleşmesi için daima güncellemelere ihtiyaç duyulur. Eth 2.0 bu kapsamda uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir sürecin ürünü olarak sunulmaktadır. İnsanların Ethereum’a yönelik geniş talepleri işlem hızı, ücreti vs. gibi faktörleri etkilemektedir. Saniyede her ne kadar 15-45 arasında işlem gerçekleştirilebilse de yoğun talep akabinde bu sayının yükselmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bu doğrultuda da Eth 2.0 güncellemesi geçtiğimiz sene insanların hizmetine sunulmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://www.sizinicin.com/public/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları