menu
Sağlık Sektöründe Dijitalleşme Çağı
Teknoloji tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de dijitalleşme sayesinde sağlık sektörü de pek çok konuda kendini yeniledi

Teknoloji tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de dijitalleşme sayesinde sağlık sektörü de pek çok konuda kendini yeniledi. Dijitalleşme sayesinde hastanelerden randevu almak ve doktorlara ulaşmak artık son derece kolay hale geldi. Artık hastaneden randevu almak için hastaneye gitmek ve sıra beklemekzorunda olmayan hastalar için evlerinden dahi çıkmadan randevu almak mümkün hale geldi. 

Hastane için randevunuzu 2 şekilde alabilirsiniz;

• Telefon hattı üzerinden

• Online randevu sistemi üzerinden kolaylıkla randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Sağlıkta dijitalleşme sadece hastalar için değil hastane çalışanlarının da işlerini oldukça hızlandırdı ve kolaylaştırdı. Artık hastalar sonuç beklemek için günlerini harcamıyorlar. En basitinden artık tahlil yaptırdıktan sonra tahlil sonuçlarını almak için sıra beklemek ve o tahlilleri doktora iletmek zorunda kalmıyorlar. Çünkü dijitalleşme sayesinde artık tüm tahlil sonuçları CRM üzerinden doktorunuzun ekranına düşüyor. 

Sağlık Sektöründe Dijitalleşme ve E-Nabız Sistemi

Türkiye sağlık sektöründe yaptığı dijitalleşme çalışmaları sayesinde kişiler kendi bilgilerine de kolaylıkla ulaşabiliyorlar. E-devlet uygulaması üzerinden E-nabız bölümüne girerek kişiler 

• Randevularını,

• Tahlillerini, 

• Şimdiye kadar kullandıkları ilaçlarını

• İlaç raporlarının tarihini

• Aile hekimi bilgilerini 

• Aşı takvimleri 

• Covid-19 Aşı günlerini 

Yukarıda yazılı tüm bilgileri e-devlet üzerinden şifre ve TC kimlik numarasını girerek e-nabız üzerinden kolayca ulaşabilirler. Randevularını diledikleri takdirde bu sistem üzerinden iptal edebilirler. E-nabız kişinin tüm bilgilerini ve sağlık durumunun takibini sağlayan dijital bir veri sistemidir. 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇ YORUMLARI

https://www.sizinicin.com/public/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

sedef kılıç
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

sağlık alanında teknolojik faaliyetler tabiki çok önemli. ama önce sağlık randevusu muayene için randevu istediğimizde haftalarcahasta hasta bekletmemeleri gerekir !!!

https://www.sizinicin.com/public/assets/images/user-avatar-s.jpg

Facebook Yorumları